Výroba zlacených Au24Kt. svítících ciferníků a ruček - věž kostela sv. Mikuláše v Bílovci

Výroba svítících zlacených ciferníků - Bílovec.

Pro město Bílovec jsme dodavatelsky spolu s opravou zábradlí ochozu, výrobou repliky korouhve (zlaceno AU 24kt) a opravou a zlacením báně (Au24kt) vyráběli nové ciferníky.

 

Ciferníky jsou celokovové snýtované rozklepávacími nýty o celkovém průměru 2520 mm, konstrukčně jsou to samostatné půlkruhy se zlacenými segmenty číslic na černém podkladu.

Na přání představitelů města byly ciferníky a ručky doplněny o osvětlení. Pro snadnější a rychlou výměnu případných vadných zdrojů světla v "pětiminutách" jsou tyto vsazeny do speciálních patic a upevněny mosaznými šrouby. Jako zdroj světla jsme použili speciální svítidla , která sami vyrábíme a dodáváme spolu s ciferníky. Výkon svítidel je 5/10W dle velikosti ciferníků a dispozic (výška, množství okolního světla - nasvícená památka). Pro památkové objekty použiváme svítidla s teplotu chromatičnosti TC 3100K.  Celková Velikost světelného segmentu je 16/20mm dle velikosti ciferníků. Standardně garantujeme životnost 20000hodin, s plnou zárukou 7let (v aplikaci se spec. paticí) mimo přepětí v síti způsobené bleskem!

Ručky hodin jsou z měděného bombírovaného plechu, zlacené Au24kt. nýtované rozklepávacími nýty na kovou výztuhu. Pro nasvícení ruček jsme použili speciální svítidla s vysokou svítivostí, pro eliminaci řetízkového efektu levných diodových pásků a svítících led diod.

 

Další informace