Výroba ciferníků a dodání hodin věží kostela Narození Panny Marie v Orlové

Výroba ciferníků velikosti 1960mm (6ks replik původních ciferníků a nových bombírovaných ruček, zlaceno Au24Kt) pro kostel v Orlové ve starém městě a instalace elektronického pohonu chodu a odbíjení věžních hodin

  

V roce 2006 jsme měli tu čest, podílet se na začátku dlouhé cesty oprav a renovací kostela  Narození Panny Marie v Orlové. Jednou z našich aktivit na tomto chrámu bylo dodání a instalace nových věžních hodin. Přáním zadavatele bylo dodat reprezentativní ciferníky s profilovanýma ručkama. Po řadě návrhů a připomínek, byly vybrány ciferníky a ručky, jedinečné pro tento objekt. Ciferníky vyrobené původní technologií, tedy snýtované plechové pláty rozklepávacíma nýtama v odstupu 25mm a tento plát byl přinýtován na kovovový rám. Okraje byly zahnuty za kovový rám. Nakonec jsme vyřezali instalační okýnka. Na vrstvené nátěry jsme vyzlatili segmenty číslic.

Mezi naše další práce odvedené na kostele patří zlacení a oprava obou bání a ozdob na křížích, včetně nátěrů křížů obou věží. A oprava a renovace sanktusníku.

 

Další informace